
skupinová
Terapie
Skupinová terapie je vedle terapie individuální prostorem pro sdílení různých životních témat, oblastí a zkušeností. Společně s účastníky tvoří terapeuti bezpečné a přijímající prostření. Účastníci jsou vedeni k reflexi a poznávání vlastního prožívání a emocí se zaměřením na aktuální prožívání.
Skupina je obvykle tvořena 8-10 účastníky a 2 terapeuty.
Jak a proč
skupinová terapie funguje
Skrze zážitek bezpečného a přijímajícího prostředí skupiny lidí, které z principu věci nelze zažít v terapii individuální, se klienti učí nejen reflektovat a poznávat sami sebe, ale tato zkušenost je obohacena i o zpětnou vazbu nebo zkušenosti dalších členů. Účastníci jsou také vedeni k oslovování svých potřeb a osvojení této dovednosti pro využití v běžném životě.
Ve skupinové terapii není všechna pozornost věnována jednomu klientovi, nicméně jsou vyváženy jinými benefity, které klientovu životní zkušenost obohacují.Svobodné prostředí k vyjádření svých emocí, názorů a postojů a získání zpětné vazby ke svému chování a prožívání ohleduplným způsobem nejen od terapeutů, ale i od ostatních členů skupiny, může klientovi pomoci nejen lépe pochopit sám sebe, ale i rozvíjet své sociální dovednosti. Pocit sounáležitosti skrze sdílení a zažívání podpory jsou důležitou součástí skupinové terapie. Neméně důležité je pro klienty uvědomit si, jak působí na druhé a jak je druzí ovlivňují a mít prostor i toto téma otevřít.
Existuje několik forem vedení terapeutické skupiny, zpravidla však platí, že se skupina schází dlouhodobě. Během této doby, dochází i k určitému vývoji jak skupiny, tak samotných jedinců. Vývoj a růst účastníků je ovlivněn i růstem a vývojem ostatních členů skupiny, jejich vzájemnou interakcí a postupným vzájemným poznáváním se. Během společně stráveného času a pozitivních zážitků sounáležitosti se mohou objevit i konflikty. Na konflikty je v rámci skupinové terapie nahlíženo jako na žádoucí jev podporující proces učení. Během nich si mohou účastníci uvědomit své zažité vzorce chování, které jsou obohaceny o zpětnou vazbu a skrze to se mohou následně učit chování novému. Klienti si tak mohou na základě této zkušenosti přenést a udržet změny i do svých běžných životů.
Informace ke skupinové terapii
Níže naleznete seznam aktuálně nabízených skupinových terapií, jejich podmínky a další důležité informace. Pokud máte nějaké otázky či jste se rozhodli pro skupinovou terapii, ať už pro sebe nebo své blízké, neváhejte nás kontaktovat na uvedených kontaktech
AKTUÁLNĚ - LETNÍ SEBEROZVOJOVÝ TÝDEN 14.-18.7.2025

Je ti 13-18 let a chceš na sobě i v létě pracovat, zpracovat si své myšlenky a poznat nové lidi v bezpečném přostředí?
Tak se neváhej přihlásit do našeho seberozvojového týdne!
KAPACITA OMEZENA
Skupinu vedou dvě zkušené terapeutky. O Mgr. Haně Gerner více zde na webu nebo zde a o Mgr. Horákové zde.
PRO VÍCE INFORMACÍ: jednahanka@gmail.com

skupinová terapie
pro adolescenty a mladistvé
V současnosti otevíráme terapeutickou skupinu pro adolescenty ve věku 13-17 let ve spolupráci DA institutem.
Skupina probíhá během školního roku 2024-2025 (září-červen) v pondělí od 18h na adrese Vyšehradská 43, Praha 2, (MHD metro Karlovo náměstí 6 min chůze, tramvaj Botanická zahrada 1 min chůze).
Před přijetím do skupiny je potřeba absolvovat přijímací pohovor. Zájemce o účast, prosíme, kontaktujte nás na email níže nebo skrze kontaktní formulář zde na webu.
Termíny pohovorů během října 2024 v časech dle předchozí domluvy, pohovor je zpoplatněn částkou 500,- Kč (splatná před uskutečněním pohovoru). První setkání skupiny 21.10.2024.
Cena: 500,- Kč / setkání
KAPACITA SKUPINY NAPLNĚNA
do dalších běhů skupiny se, prosíme, hlaste na email níže
plánované otevření skupin
v průběhu roku 2025:
-
Adolescenti 12 - 16 let
-
Mladiství a mladí dospělí 17 - 23 let
-
Dospělí 23+ let
